پمپ آب نیم اسب بخار از جمله پمپ های بسیار پر کاربرد در مصارف مختلف باغبانی، کشاورزی، خانگی و صنایع کوچک می باشد. این پمپ با توان 0.5 اسب بخار و حداکثر ارتفاع 40 متر از جمله پمپ های ارزان قیمت نیز محسوب می گردند. این پمپ ها غالبا” جهت استفاده مداوم توصیه نمی شوند، هرچند سیم پیچ مسی تا حدی مقاوم بوده و مدت زمان طولانی تری را می تواند به طور مداوم فعالیت کند. این پمپ در دسته کوچک نیز قرار می گیرد.


پمپ آب خانگی بی صدا

پمپ های آب خانگی به دلیل نوع طراحی موتور کوچک از صدای کمتری برخوردار است ولی به دلیل لرزشی که در لوله و محفظه پمپ وجود دارد، سر وصدای زیادی در این موتور به وجود می آید، که به علت واکنشی است که با هوا ایجاد شده، البته اگر پمپ شما دچار کاویتاسیون شود این صدا چندین برابر نیز خواهد شد، به همین دلیل برای بی صدا کردن پمپ ها آب نیم اسیب از لوله های منحنی استفاده می شود تا از ایجاد آلودگی صوتی جلو گیری شود.


کاربرد پمپ آب نیم اسب بخار کوچک

  • جهت انتقال پمپاژ آب از یک تانک به صورت افقی و عمودی جهت امور ساختمانی
  • انتقال آب جهت برطرف کردن فشار کم واحدها. توجه داشته باشید که این پمپ برای یک طبقه و گاها دو طبقه استفاده می شود.
  • انتقال آب به جهات مختلف در صنایع مختلف از جمله در کارخانجات
  • انتقال آب از چاه های حفاری شده جهت امور کشاورزی
  • جهت امور پیمانکاری مانند انتقال آب از تانکر ها به کارگاه های پیمانکاری، کانکس ها و سرویس های بهداشتی
  • آب دهی پمپ معمولا” 40 لیتر بر دقیقه یا 2.4 متر مکعب در ساعت است.

تمامی موارد پمپ قرار داده شده در لیست بالا از انواع پمپ سانتریفیوژی بوده یعنی افزایش فشار در آنها به شیوه گریز از مرکز صورت می گیرد. همراه این پمپ ها باید حتما” از یک اتومات نیز استفاده کرد وگرنه پمپ مادامی که به برق متصل باشد کار می کند،

حتی زمانی که به آن نیازی نیست. همچنین اتومات پمپ از خشک کار کردن پمپ نیز جلوگیری می کند. که سبب سوختگی و آسیب جدی به پمپ می شود.

هم چنین مجموعه آی ناین برای سهولت در انتخاب ست کنترل برای شما عزیزان پکیج های آماده ای. تعریف کرده که دارای دو مزیت است:

  • پمپ و ست کنترل

از لحاظ عملکردی و فنی با یکدیگر متناسب است و در این باره به مشکل نخواهید خورد. (چرا که گاها این مشکل پیش می آید که ست کنترل برای پمپ مناسب نیست و به اشتباه بر روی آن نصب می شود.)